הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

לשיניים בטבע יש מגוון תפקידים, מלבד חיתוך ולעיסה של המזון, ובין השאר – הפשלת השפתיים לחשיפת השיניים על-מנת לאיים, להרתיע ולהפחיד, בעיקר בממלכת הטורפים.

עם זאת, בעולמם של בני האדם, הפכו השפתיים והשיניים לכלים המסייעים בחיוך – איתות לרצון טוב, שלום ואמון בין בני האדם – ייעוד שונה במהותו מזה של חיות הטרף. מסיבה זו תינוקות מחייכים אינסטינקטיבית כבר לאחר לידתם ומקבלים כך את חיבת הסובבים אותם. אנו נוהגים לחייך לזרם במטרה לרכוש את אמונם ולהביע את חיבתנו אליהם. על כן הלבנת שיניים הופכת פופולארית בימינו, שהרי רבים מתעניינים באפשרות להציג חיוך מרשים ולבן יותר.

במסגרת טיפולי האסתטיקה האפשריים, ניתן לטפל כיום בגוונים מסוימים של השיניים במגוון מרפאות שיניים, במטרה להשיג מראה לבן טבעי לחיוך זוהר. הלבנת שיניים זהו טיפול שניתן לבצע בכל גיל ומטרתו היא להגיע לתוצאות טובות וללא פגיעה בבריאות השיניים.

חומרים שונים משפיעים על צבע השיניים (סיגריות, תה, קפה, תרופות ואחרים), כך שבמשך הזמן, רק טבעי שהשיניים מצהיבות; עם זאת, תיתכנה גם סיבות גנטיות לצבע "לא נקי" של השיניים.

טרם ביצוע הלבנת שיניים, יש לבצע בדיקה כדי לוודא שאין חורים. רצוי גם לבצע ניקוי שיננית במטרה להסיר רובדי חיידקים וכתמים.

הלבנת שיניים – במה מדובר?

הלבנת שיניים היא תהליך כימי המחמצן כתמים על חומרי השן. השיטות בנות ימינו להלבנת שיניים כוללות שימוש בלייזר וגם בחומרים כימיים שאינם מסוכנים לבריאות (בהנחה שרופא מוסמך מבצע את הטיפול). כיוון שהחומר הנמרח על השן הוא חומר מחמצן בריכוז גבוה ויכול ליצור גירוי בחניכיים, יש למרוח ג'ל ייעודי על החניכיים טרם הטיפול. במשך התהליך, החומר ומבנה השן אינם משתנים – רק לכלוך וכתמי צבע שהצטברו עליהן מולבנים ומובהרים באמצעים מיוחדים (מנורת פלזמה או קרינת לייזר).

לחצו למידע נוסף אודות ד"ר סאבין

כתיבת תגובה

סגירת תפריט