שיטות חדשות ליישור שיניים

שיטות חדשות ליישור שיניים

אם עברתם תהליך יישור שיניים בצעירותכם, אתם בוודאי זוכרים את הפלטה הידוע לשמצה בחוסר ההיגיינה וחוסר הנוחות שהעניקה לכם באופן תמידי או את הגשר הכעור עמו נאלצתם להסתובב משך חודשים רבים מאוד. על כן, אין פלא שרבים נרתעים גם היום מהמחשבה על תהליך יישור שיניים.

יש חדשות טובות: ישנן כיום שיטות חדשות ואסתטיות לכל מי שמעוניין ביישור שיניים, כאשר אחת השיטות הנפוצות יותר היא השימוש בגשר שקוף. מהו אותו גשר שקוף? לא מדובר בדיוק ב"גשר", אלא בסדרת קשתיות שקופות המיוצרות בהתאמה אישית לכל מטופל, בעזרת הדמיה תלת ממדית. כל קשתית מורכבת במשך שבועיים, שלאחריהם עוברים לשן הבאה אחריה – עד שכל השיניים מתיישרות.

גשר שקוף – האם זה כואב?

לעומת שיטות יישור שיניים ישנות – פולשניות יחסית ונוטות לעיתים לפצוע את החניכיים, הקשתיות עדינות יותר, וגם הלחץ הממוקד שמורגש בתחילה עובר תוך ימים אחדים. בנוסף, אין בעיה לשתות ולאכול, כיוון שאת הקשתיות ניתן לשלוף ולשטוף במי ברז.

מי יכול לבצע תהליך טיפולי בגשר שקוף?

רופא שיניים המטפל בשיטה זו חייב להיות בעל הסמכה מיוחדת על-ידי הספקית של הגשר השקוף. בכל אופן, יש לבדוק שאותה שיטה קיבלה אישור ממשרד הבריאות הישראלי או ממנהל התרופות האמריקאי (FDA).

כמה עולה?

בדומה לטיפולים אסתטיים אחרים, גם עלות טיפול זה תלוי במורכבותו ובאורכו ובמצב השיניים, אולם ניתן להניח שבמרבית מרפאות השיניים יוכלו להתגמש מבחינת מספר התשלומים, בהתאם ליכולתכם הכלכלית.

גשר שקוף: חסרונות

הגשר השקוף הוא בעל מספר חסרונות, אולם אלו מתגמדים אל מול היתרונות שהוא מעניק.

על הגשר השקוף להיות מורכב כמעט כל שעות היממה ודורש שיתוף פעולה אקטיבי מצב המטופל. יש לדאוג להצבת הקשתית הנוכחית משך כל הזמן הנדרש על-מנת למנוע חוסר התאמה עם הקשתית הבאה.

לחצו כאן לפרטים אודות ד"ר סאבין

כתיבת תגובה

סגירת תפריט